Dzisiaj jest Poniedziałek. 24 kwietnia 2017. Imieniny obchodzą Aleksander, Aleksy, Egbert, Erwin, Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy, Horacjusz, Zbroimir. Do końca roku zostało 252 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Gminna Biblioteka Publiczna w Siemkowicach

1750 razy czytano artykul

Autor: Katarzyna Gryndziak
czwartek, 30 czerwca 2016

Na terenie gminy Siemkowice działa Gminna Biblioteka Publiczna w Siemkowicach przy ul. Parkowej 1. Kierownikiem biblioteki jest Katarzyna Gryndziak. Biblioteka zaprasza codziennie od godz. 7:30 – 16:00 w piątek od godz. 12:00 – 18:00. Nadzór merytoryczny nad działalnością biblioteki sprawuje „Powiatowa Biblioteka Publiczna w Działoszynie.”

Od 2008 r. Biblioteka została przekształcona w instytucje kultury. Posiada wpis do rejestru kultury oraz status prawny. W związku z tym korzystamy z dofinansowania Unii Europejskiej na zakup nowości wydawniczych. Zakupujemy książki dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz studentów. W roku 2011 otrzymaliśmy 3600 zł, od Ministra Kultury.

Księgozbiór biblioteki liczy 16112 woluminów stanu faktycznego. Zarejestrowanych w roku 2011 było 331 czytelników i 9759 woluminów wypożyczeń. Posiadamy również księgozbiór podręczny, który udostępniamy tylko na miejscu w bibliotece.

Wydarzenia związane z biblioteką:

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach