Dzisiaj jest Poniedziałek. 24 kwietnia 2017. Imieniny obchodzą Aleksander, Aleksy, Egbert, Erwin, Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy, Horacjusz, Zbroimir. Do końca roku zostało 252 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Centrum Innowacji Biznesowej w Radomsku

1885 razy czytano artykul

poniedziałek, 06 lutego 2017

Departament ds. Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przystąpił do realizacji zadania pn. Stworzenie systemu doradztwa i komunikacji dla przedsiębiorców poprzez uruchomienie Centrów Innowacji Biznesowych.

Działanie jest częścią projektu skupiającego się na wsparciu procesu internacjonalizacji regionalnych przedsiębiorstw z sektora MŚP współfinansowane w ramach środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020.

Powiat Pajęczański został objęty obszarem wsparcia poprzez Centrum Innowacji Biznesowej (CIB) w  Radomsku.

W ramach CIB w Radomsku funkcjonować będzie dwóch Doradców Biznesu - Agnieszka Zaremba oraz Ewa Łapaj, które będą odpowiedzialne za inicjowane i realizację działań wspierających biznes (ze szczególnym uwzględnieniem MŚP w  obszarach regionalnych inteligentnych specjalizacji).

Do ww. zadań zaliczać się będzie:

• Podejmowanie i utrzymywanie kontaktu z przedsiębiorcami;
  • Analiza potrzeb przedsiębiorstw, w  tym określenie potrzeb przedsiębiorstw w zakresie współpracy w  obszarze innowacji i internacjonalizacji;
  • Przekazywanie informacjo o ofercie IOB, jednostek B+R, JST, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w regionie i inne;
  • Pozyskiwanie partnerów do współpracy w zakresie innowacji i internacjonalizacji;
  • Inicjowanie współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami (kontaktowanie ze sobą osób i instytucji zajmujących się podobnymi, komplementarnymi procesami innowacyjnymi);
  • Organizacja spotkań/warsztatów animujących współpracę, towarzyszących innym wydarzeniom  biznesowym;

Mając na uwadze powyższe informacje, poniżej przedstawiamy zakres informacji, jakie mogą Państwo uzyskać od Doradców Biznesu:

1. Informacje dotyczące programów, konkursów i innych źródeł finansowania dla przedsiębiorców
  2. Ofertę uczelni i instytutów naukowych w regionie
  3. Informacje o istniejących klastrach i innych powiązaniach kooperacyjnych
  4. Informacje o ofercie instytucji otoczenia biznesu
  5. Informacje o szkoleniach, warsztatach dla przedsiębiorców, zajęciach podwyższających ich kompetencje
  6. Informacje odnośnie targów, kongresów, misji, wydarzeń zarówno w Polsce, jak i zagranicą
  7. Lista expertów, naukowców w zakresie specjalizacji regionalnych
  8. Udostępnianie linków, materiałów, podręczników eksperckich
  9. Zintegrowanie bazy wiedzy z Łódzką Platformą Transferu Wiedzy
  10. Informacje o  startupach
  11. WUP- informacje odnośnie szkolnictwa zawodowego, pracowników, staży

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.

Dane kontaktowe:

Agnieszka Zaremba, tel.: 502-039-183