Dzisiaj jest Poniedziałek. 27 marca 2017. Imieniny obchodzą Benedykt, Ernest, Ernestyn, Jan, Lidia, Rościmir, Rupert. Do końca roku zostało 280 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Centrum Innowacji Biznesowej w Radomsku

1581 razy czytano artykul

poniedziałek, 06 lutego 2017

Departament ds. Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przystąpił do realizacji zadania pn. Stworzenie systemu doradztwa i komunikacji dla przedsiębiorców poprzez uruchomienie Centrów Innowacji Biznesowych.

Działanie jest częścią projektu skupiającego się na wsparciu procesu internacjonalizacji regionalnych przedsiębiorstw z sektora MŚP współfinansowane w ramach środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020.

Powiat Pajęczański został objęty obszarem wsparcia poprzez Centrum Innowacji Biznesowej (CIB) w  Radomsku.

W ramach CIB w Radomsku funkcjonować będzie dwóch Doradców Biznesu - Agnieszka Zaremba oraz Ewa Łapaj, które będą odpowiedzialne za inicjowane i realizację działań wspierających biznes (ze szczególnym uwzględnieniem MŚP w  obszarach regionalnych inteligentnych specjalizacji).

Do ww. zadań zaliczać się będzie:

• Podejmowanie i utrzymywanie kontaktu z przedsiębiorcami;
  • Analiza potrzeb przedsiębiorstw, w  tym określenie potrzeb przedsiębiorstw w zakresie współpracy w  obszarze innowacji i internacjonalizacji;
  • Przekazywanie informacjo o ofercie IOB, jednostek B+R, JST, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w regionie i inne;
  • Pozyskiwanie partnerów do współpracy w zakresie innowacji i internacjonalizacji;
  • Inicjowanie współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami (kontaktowanie ze sobą osób i instytucji zajmujących się podobnymi, komplementarnymi procesami innowacyjnymi);
  • Organizacja spotkań/warsztatów animujących współpracę, towarzyszących innym wydarzeniom  biznesowym;

Mając na uwadze powyższe informacje, poniżej przedstawiamy zakres informacji, jakie mogą Państwo uzyskać od Doradców Biznesu:

1. Informacje dotyczące programów, konkursów i innych źródeł finansowania dla przedsiębiorców
  2. Ofertę uczelni i instytutów naukowych w regionie
  3. Informacje o istniejących klastrach i innych powiązaniach kooperacyjnych
  4. Informacje o ofercie instytucji otoczenia biznesu
  5. Informacje o szkoleniach, warsztatach dla przedsiębiorców, zajęciach podwyższających ich kompetencje
  6. Informacje odnośnie targów, kongresów, misji, wydarzeń zarówno w Polsce, jak i zagranicą
  7. Lista expertów, naukowców w zakresie specjalizacji regionalnych
  8. Udostępnianie linków, materiałów, podręczników eksperckich
  9. Zintegrowanie bazy wiedzy z Łódzką Platformą Transferu Wiedzy
  10. Informacje o  startupach
  11. WUP- informacje odnośnie szkolnictwa zawodowego, pracowników, staży

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.

Dane kontaktowe:

Agnieszka Zaremba, tel.: 502-039-183