Dzisiaj jest Niedziela. 18 kwietnia 2021. Imieniny obchodzą Apoloniusz, Bogusław, Bogusława, Flawiusz, Gościsław. Do końca roku zostało 258 dni.
Przebudowa drogi gminnej nr 117310E (ul. Cmentarnej) w Radoszewicach
Autor: Marcin Smejda

W dniu 11 grudnia 2019 roku Gmina Siemkowice podpisała Umowę na dofinansowanie zadania pn.: Przebudowa drogi gminnej nr 117310E (ul. Cmentarnej) w Radoszewicach w ramach tzw. Funduszu Dróg Samorządowych. Odbiór końcowy zadania odbył się 27 marca 2020 r.

Przebudowa blisko 1 km drogi gminnej w miejscowości Radoszewice w znaczącym stopniu przyczyni się do poprawy warunków i bezpieczeństwa mieszkańców ulic leżących przy drodze gminnej, a są to ulice: Słomiana, Kociołek, Żychty, Targowa, Niwa i innych użytkowników ruchu drogowego.

W ramach zadania wykonano nową nawierzchnię asfaltową, chodniki przy kościele oraz przy cmentarzu, oczyszczono i odmulono rowy, wprowadzono nowe oznakowanie pionowe i poziome oraz nową organizację ruchu. Zadanie wykonane zostało za kwotę 579 999,00 zł z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 289 999,00 zł.

Projekt obejmował m.in. następujące rodzaje robót:

• roboty ziemne (korytowanie pod projektowane nawierzchnie)
  • roboty rozbiórkowe: nawierzchni drogi pod ściek, nawierzchni asfaltowych poza jezdnią, ścieków podchodnikowych i nawierzchni chodnika w ich rejonie; frezowanie korekcyjne.
  • jezdnia: korytowanie z zagęszczeniem podłoża pod poszerzenia; ustawienie krawężników i wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni bitumicznej ulicy.
  • Wykonanie ścieku z kostki brukowej;
  • Chodniki: korytowanie z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża, ustawienie obrzeży betonowych, wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni z kostki brukowej; wymiana ścieków podchodnikowych z płytami ażurowymi.
  • Zjazdy: budowę przepustów ze ściankami czołowymi, ustawienie krawężników, korytowanie z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża, wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni z kostki brukowej i tłuczniowej;
  • Oczyszczenie i odmulenie rowów przydrożnych,
  • Wprowadzenie oznakowania pionowego i poziomego ujętego w odrębnym opracowaniu.

Poprzez realizację celów projektu uzyskano m.in. następujące efekty:

• poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem poprawy bezpieczeństwa pieszych;
  • zapewnienie spójności sieci dróg publicznych;
  • podniesienie standardów technicznych drogi gminnej;
  • zwiększenie dostępności transportowej;
  • poprawa dostępności terenów inwestycyjnych.