Dzisiaj jest Wtorek. 21 listopada 2017. Imieniny obchodzą Albert, Alberta, Albertyna, Janusz, Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina, Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław. Do końca roku zostało 41 dni.
 

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Rajd rowerowy bibliotekarzy

8519 razy czytano artykul

Autor: Jadwiga Freus   
środa, 14 maja 2014

Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej z Osjakowa w  ramach ogólnopolskiego programu ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 13 maja 2014 w godzinach popołudniowych odwiedzili naszą bibliotekę. Jest to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, odwiedzają się by wymienić doświadczenia. Celem rajdu czytelników z Osjakowa było zapoznanie się z działalnością naszej placówki, historią Siemkowic i poznaniem atrakcji turystycznych w naszej gminie. 50 osobowa grupa by dotrzeć do Siemkowi pokonała trasę Felinów, Katarzynopole, Zmyślona, Pieńki Laskowskie , Laski, Pustkowie , Mokry Las.

 

Po zwiedzeniu kompleksu dworsko parkowego gości przywitała Pani Jolanta Kamyk kierownik biblioteki i zaprosiła do budynku by opowiedzieć o czytelnikach i zapoznać z działalnością naszej placówki. W dalszej części atrakcji przygotowanych dla naszych gości organizatorzy zaprosili do wspólnej zabawy przy ognisku. Uczestnicy rajdu z uwagą zapoznali się z historią Siemkowic przedstawioną przez pracownika biura promocji przy Urzędzie Gminy, oraz wysłuchali jak dawniej na naszym terenie nasi pradziadowie mówili w gwarze zapisanej w wierszach Marii Marchewkowej.

020304050607080910111214151617181920

 
 

Polecane Strony


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego


Portal Gminy Siemkowice