Dzisiaj jest Poniedziałek. 16 grudnia 2019. Imieniny obchodzą Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz, Bean, Zdzisława. Do końca roku zostało 16 dni.
Informacja - susza
piątek, 05 lipca 2019

Siemkowice, dnia 05.07.2019 r.

INFORMACJA

Wójt Gminy Siemkowice informuje, iż w związku z wystąpieniem wysokich temperatur oraz długotrwałą suszą, zaistniała możliwość składania wniosków o oszacowanie szkód w uprawach rolnych na terenie Gminy Siemkowice.

Szacowane straty zgodnie z monitoringiem na podstawie raportu suszy prowadzonego przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach

Stosowne wnioski o oszacowanie szkód należy składać do dnia 17.07.2019 r. – uprawa powinna zostać do momentu oceny komisji ds. szacowania szkód powołanej przez Wójta Gminy Siemkowice.

Wnioski o oszacowanie szkód dostępne są w Urzędzie Gminy Siemkowice – w pokoju 17 Ochrony Środowiska oraz na stronie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego: http://www.lodzkie.eu/page/5352,szacowanie-szkod-w-gospodarstwach-rolnych-w-2019-r.html

Wymagane dokumenty:

• Wniosek rolnika o oszacowanie szkód przez komisję w gospodarstwie rolnym
  • Oświadczenie nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach
  • Oświadczenie nr 2 o produkcji zwierzęcej towarowej (sprzedanej) i poniesionych szkodach
  • Oświadczenie nr 4b o poniesionych szkodach w uprawach trwałych

Celem udokumentowania podanej powierzchni upraw rolnych należy załączyć wydruk złożonego w ARiMR  wniosku o przyznanie płatności na rok 2019.

Szacowanie szkód nastąpi po powołaniu przez Wójta Gminy Siemkowice – Terenowej Komisji ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych.

Wójt Gminy
/-/ Zofia Kotynia