Dzisiaj jest Niedziela. 23 lutego 2020. Imieniny obchodzą Bądzimir, Damian, Florentyn, Łazarz, Piotr, Romana, Roma, Seweryn. Do końca roku zostało 313 dni.
Informuję, że dnia 30 grudnia 2019 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Siemkowicach odbędzie się XVI sesja Rady Gminy Siemkowice.
wtorek, 24 grudnia 2019

Porządek dzienny posiedzenia.

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad oraz przyjęcie protokołu Nr XIV i XV  sesji Rady Gminy.
  3. Interpelacje i wnioski radnych.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Siemkowice na lata 2020-2027.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu gminy na 2020 rok.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie określenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na nieruchomościach, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.
  8. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zarządzenia poboru opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa, wyznaczenia inkasentów i określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Siemkowice w roku szkolnym 2019/2020.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXIII/104/12 Rady Gminy Siemkowice z dnia 28 grudnia 2012 r. w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie planu pracy Rady Gminy i Komisji na 2020 rok.
  12. Wolne wnioski, zapytania i odpowiedzi.
  13. Zamknięcie obrad XVI sesji Rady Gminy.

Protokół z XIV i XV sesji Rady Gminy jest wyłożony do wglądu w pok. Nr 4, z którego  treścią można się zapoznać.

Przewodniczący Rady Gminy
Waldemar Moryń