Dzisiaj jest Środa. 21 października 2020. Imieniny obchodzą Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta, Hilary, Klemencja, Pelagia, Pelagiusz, Urszula, Wszebora. Do końca roku zostało 72 dni.
„Zdalna Szkoła” w Gminie Siemkowice
Autor: Administrator   
środa, 15 kwietnia 2020

W ramach konkursu grantowego „Zdalna Szkoła” - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Gmina Siemkowice otrzymała blisko 60 000zł na zakup sprzętu komputerowego dla szkół podstawowych.

W odpowiedzi na prowadzone zdalnie lekcje w całym kraju 1 kwietnia ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“. Projekt ten umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Łącznie na ten cel przeznaczono 186 milionów złotych.

W ramach projektu Gmina Siemkowice zakupiła 27 laptopów wraz z oprogramowaniem Office, słuchawki z mikrofonami oraz myszy optyczne za łączną kwotę 59 979,04 zł.

Gmina przekaże laptopy prowadzonym przez siebie placówkom, następnie sprzęt przekazany zostanie na podstawie umowy użyczenia między szkołą, a rodzicami. Po zakończeniu zdalnej nauki komputery trafią na wyposażenie szkół.

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego