Dzisiaj jest Poniedziałek. 30 listopada 2020. Imieniny obchodzą Andrzej, Justyna, Konstanty, Maura, Zbysława. Do końca roku zostało 32 dni.
Dystrybucja maseczek na terenie gminy Siemkowice
Autor: Administrator   

W związku z wprowadzonym obowiązek osłaniania twarzy w miejscach publicznych, władze gminy Siemkowice mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców zakupiły ze środków budżetu gminy 4500 szt. maseczek ochronnych dla gminnej społeczności. Pakiety z maseczkami przekazane zostały nieodpłatnie wszystkim mieszkańcom gminy. W ten sposób postanowiliśmy ułatwić naszym mieszkańcom dostęp do niezbędnej ochrony. Każde gospodarstwo domowe otrzymało taką ilość maseczek ile osób zadeklarowanych w deklaracji opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W akcję dystrybucji maseczek zaangażowali się pracownicy Urzędu, sołtysi, radni oraz druhowie strażacy.

Zakupione maseczki ochronne posiadają niezbędne certyfikaty i są wielokrotnego użytku. Należy jednak pamiętać o tym, aby maseczki mogły spełniać swoją funkcję, należy dbać o ich sterylność. W tym celu zaleca się regularnie pranie w wysokiej temperaturze min. 600C lub prasowanie żelazkiem.   


 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego