Dzisiaj jest Sobota. 27 lutego 2021. Imieniny obchodzą Aleksander, Anastazja, Auksencjusz, Gabriel, Gabriela, Honoryna, Leander, Leonard, Sierosława. Do końca roku zostało 308 dni.
Informacja o terminie i miejscu dokonywania zgłoszeń kandydatów do składów obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.
Autor: Administrator   
środa, 10 czerwca 2020

Urząd Gminy w Siemkowicach uprzejmie informuje, że termin zgłaszania kandydatów na członków do obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej upływa w piątek 12 czerwca 2020 r.

Z uwagi na ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i działaniami zapobiegawczymi podjętymi przez Wójta Gminy Siemkowice oraz krótkim terminem realizacji zadań preferowaną formą dokonania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych jest: - droga mailowa na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP /n9526flsor/skrytka. Zgłoszenie kandydatów na członków komisji może zostać przesłane najpóźniej do 12 czerwca 2020 r. w godzinach pracy normalnego funkcjonowania urzędu, tj. do godz. 1500 w formie skanu. Nie jest przy tym wymagany podpis elektroniczny. W takim przypadku, oryginały zgłoszenia należy przesłać do urzędu tradycyjną pocztą (oryginalne dokumenty nie muszą zostać doręczone do czasu upływu terminu na dokonywanie zgłoszeń). W przypadku wysłania zgłoszenia za pośrednictwem poczty elektronicznej dopuszczalne jest uwierzytelnienie kopii upoważnienia pełnomocnika wyborczego do zgłoszenia kandydatów przez osobę zgłaszającą kandydatów, a nie przez pełnomocnika wyborczego oraz potwierdzenie doręczenia do Urzędu zgłoszenia przez osobę przyjmującą zgłoszenie (urzędnik wyborczy, pracownik urzędu gminy) za pośrednictwem poczty elektronicznej (nie jest wymagany podpis elektroniczny). Do zgłoszenia kandydatów uprawnieni są pełnomocnicy wyborczy komitetów wyborczych kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej lub upoważnione przez nich osoby, bądź samodzielnie każdy wyborca ujęty w rejestrze wyborców jednej z gmin województwa łódzkiego.

Na mocy Zarządzenia Wójta Gminy Siemkowice ustalono dzień 12 czerwca 2020 r. (tj. piątek) - dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Gminy w Siemkowicach. Z uwagi na okoliczność, że dzień ten jest jednocześnie ostatnim dniem zgłaszania kandydatów na członków OKW w wyborach Prezydenta RP zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 roku - ustala się możliwość zgłaszania tych kandydatów poprzez dostarczenie zgłoszenia bezpośrednio do siedziby Urzędu po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z osobą wyznaczoną do realizacji zadania:

  • Sekretarz Gminy Siemkowice – Magdalena Beksa tel. 43/841-72-69   lub
  • Urzędnik Wyborczy Gminy Siemkowice – tel. 609-062-416

Sposób zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, wzór zgłoszenia oraz zasady powoływania komisji, a także dokonywania zmian w ich składach oraz tryb przeprowadzenia losowania określa Uchwała nr 161/2020 Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 8 czerwca 2020 r. w sprawie powoływania obwodowych komisji wyborczych w obwodach głosowania utworzonych w kraju, w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.

Uchwała dostępna jest pod linkiem:

W przypadku wątpliwości dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami:

  • Sekretarz Gminy Siemkowice – Magdalena Beksa tel. 606-271-309   lub
  • Urzędnik Wyborczy Gminy Siemkowice –  tel. 609-062-416.

Pliki do pobrania:

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego