Dzisiaj jest Środa. 8 lipca 2020. Imieniny obchodzą Adrian, Adrianna, Chwalimir, Edgar, Elżbieta, Eugeniusz, Kilian, Prokop, Wirginia. Do końca roku zostało 177 dni.
Informacja o zakazie kąpieli w rzece ,,Warta”
Autor: Irena Biecuszek
wtorek, 23 czerwca 2020

O BEZPIECZEŃSTWIE OSÓB PRZEBYWAJĄCYCH

NA OBSZARACH WODNYCH

W związku ze zbliżającym się sezonem letnim/wakacyjnym uprzejmie informuję, że zgodnie z ustawą z dnia18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych oraz pismem Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie:

1. Obowiązuje ustawowy zakaz kąpieli w obszarach wodnych do tego nieprzeznaczonych;
  2. Nie wolno kapać się w stawach hodowlanych, ujęciach wody pitnej, zbiornikach przeciwpożarowych, oczkach wodnych, przy śluzach, mostach;
  3. Na terenie Gminy Siemkowice, z uwagi na bezpieczeństwo, kąpiel jest,,całkowicie zabroniona” we wszystkich otwartych zbiornikach wodnych oraz w rzece ,,WARTA” (w miejscowościach: Zmyślona, Katarzynopole, Pieńki – Bugaj).

Wójt Gminy
/-/ Zofia Kotynia