Dzisiaj jest Poniedziałek. 10 sierpnia 2020. Imieniny obchodzą Asteria, Bernard, Bogdan, Borys, Filomena, Laurencjusz, Wawrzyniec, Prochor, Wierzchosław. Do końca roku zostało 144 dni.
środa, 29 lipca 2020

Siemkowice, 29.07.2020r

Informuje się mieszkańców gminy, że w 2020r producenci rolni, którzy nie wykorzystali limitu zwrotu podatku akcyzowego w I półroczu 2020r będą mogli składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej do Wójta właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu tego producenta rolnego w terminie:

• od 3 sierpnia 2020r do 31 sierpnia 2020r wraz z fakturami z okresu od 01.02.2020r do 31.07.2020r.

Stawka wynosi 1 zł od 1 litra oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej i jest taka sama jak w roku ubiegłym. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie z ARiMR o ilości wskaźnika DJP bydła za 2019r (zaświadczenie składają osoby posiadające bydło na terenie gminy, o ile nie złożyli w I półroczu 2020r).

Przekazanie zwrotu podatku zostanie dokonane za pośrednictwem konta bankowego, które należy wskazać we wniosku.