Dzisiaj jest Piątek. 27 listopada 2020. Imieniny obchodzą Damazy, Dominik, Leonard, Maksymilian, Oda, Stojgniew, Walery, Wirgiliusz. Do końca roku zostało 35 dni.
POWIAT PAJĘCZAŃSKI W CZERWONEJ STREFIE
Autor: Irena Biecuszek
piątek, 28 sierpnia 2020

Informujemy mieszkańców Gminy Siemkowice, iż zgodnie z ogłoszonym komunikatem  Ministerstwa Zdrowia powiat pajęczański znalazł się w czerwonej strefie w związku z pandemią koronawirusa SARS-Cov-2.

W związku z tym na terenie powiatu pajęczańskiego obowiązują nowe obostrzenia, które wejdą w życie od soboty tj. 29 sierpnia 2020 r.

W czerwonych strefach wprowadzono szereg obostrzeń, które mają na celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Są to  m. in.

• w przestrzeni publicznej konieczne będzie noszenie masek,
  • handel: obowiązek zakrywania ust i nosa przez klientów podczas zakupów towarów lub usług i stosowania rękawiczek jednorazowych lub środków do dezynfekcji rąk
  • wydarzenia sportowe odbywać będą się bez publiczności,
  • ograniczenie w lokalach gastronomicznych (1 osoba na 4 metry kwadratowe),
  • w kościołach: 50% obłożenia budynku (kościoła)  lub innego obiektu kultu religijnego + obowiązek zakrywania ust i nosa, na zewnątrz 150 osób plus obowiązek zakrywania ust i nosa (niezależnie od dystansu),
  • w siłowniach i klubach fitness może przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych,
  • liczba uczestników wesel i innych uroczystościach rodzinnych zostanie ograniczona do 50, z wyjątkiem obsługi,
  • zakaz organizacji imprez masowych,
  • w środkach komunikacji dostępne będzie 50% miejsc siedzących lub 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej pojazdu,
  • zakaz organizacji targów i wydarzeń kulturalnych,
  • w salonach fryzjerskich, kosmetycznych oraz tatuażu, przebywa wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun.

Apelujemy w związku z tym o przestrzeganie zaleceń oraz zachowanie dystansu społecznego.

Szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń można znaleźć pod linkiem:

gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow