Dzisiaj jest Sobota. 16 stycznia 2021. Imieniny obchodzą Marcel, Waleriusz, Włodzimierz. Do końca roku zostało 350 dni.
Sukces wokalny Bianki Pasztaleniec - uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siemkowicach.
Autor: Administrator   
środa, 18 listopada 2020

W dniu 16.10.2020 r. w sali widowiskowej Wieluńskiego Domu Kultury o godz. 11.00 odbył się finał ogólnopolskiego programu "Wygraj szansę". Program skierowany był do uzdolnionej młodzieży w wieku szkolnym. Celem niniejszego konkursu było rozwijanie zainteresowań kulturalnych i artystycznych wśród dzieci i młodzieży, a także wspieranie najzdolniejszych wokalistów. Do końca kwietnia 2020 r. poszczególne gminy mogły zgłaszać swoich przedstawicieli, przy czym każda gmina mogła zgłosić tylko jednego reprezentanta.

Gminę Siemkowice reprezentowała w tej edycji konkursu Bianka Pasztaleniec, uczennica klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siemkowicach. Uczennicę przygotowała do konkursu p. Emilia Kurzydlak - nauczyciel muzyki PSP w Siemkowicach. Pomimo ogromnej konkurencji i wysokiego poziomu artystycznego uczestników, Bianka otrzymała Nagrodę Specjalną - przyznaną przez p. Tadeusza Sobocińskiego, dyrektora programowego Agencji Telewizyjno-Estradowej TV Media. W każdej edycji programu tak prestiżową nagrodę otrzymuje tylko jeden z uczestników, ten który zaprezentuje wyjątkowy program artystyczny. Bianka zaprezentowała utwór z repertuaru Dawida Podsiadło "Matylda", a niebanalny występ naszej reprezentantki wywołał szczery zachwyt nie tylko wśród jurorów czy publiczności, ale również samych organizatorów tego muzycznego przedsięwzięcia.

Jesteśmy bardzo dumni, iż mieszkanka naszej Gminy z takim zaangażowaniem i poświęceniem uczestniczyła w wydarzeniu promując naszą społeczność lokalną na forum ogólnopolskim.

Biance gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego