Dzisiaj jest Poniedziałek. 10 sierpnia 2020. Imieniny obchodzą Asteria, Bernard, Bogdan, Borys, Filomena, Laurencjusz, Wawrzyniec, Prochor, Wierzchosław. Do końca roku zostało 144 dni.
150-ta rocznica upamiętniajaca bitwy pod Radoszewicami

W dniu 27 marca 2013 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Radoszewicach odbyły się uroczystości upamiętniające 150-tą rocznicę bitwy pod Radoszewicami w okresie Powstania Styczniowego. Uczniowie zaprezentowali montaż poetycko-muzyczny „Zdobyta krwią i blizną” połączony z prezentacją multimedialną nt. „Powstanie styczniowe i potyczka pod Radoszewicami”. W uroczystościach uczestniczyły władze Gminy Siemkowice z Panią Wójt - Zofią Kotynią na czele, uczniowie szkoły oraz mieszkańcy Radoszewic i okolicznych wiosek.

Ponadto przygotowano ekspozycje:

• „Powstanie styczniowe w malarstwie Artura Grottgera i innych malarzy”
  • „Pamiętamy o uczestnikach bitwy pod Radoszewicami z dnia 27 marca 1863 roku”
  • „Rok 1863 – czas nadziei”- fotografie z pobytu uczniów klas V-VI w Muzeum Ziemi Wieluńskiej
  • „Powstanie styczniowe” – wystawa prac konkursowych uczniów

Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą uczestników powstania w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Radoszewicach przez przedstawicieli społeczności szkolnej i władz Gminy Siemkowice.

Fotorelacja: