Dzisiaj jest Wtorek. 24 listopada 2020. Imieniny obchodzą Dobrosław, Emilia, Emma, Flora, Franciszek, Gerard, Gerarda, Gerhard, Jan, Mina, Pęcisław, Protazy. Do końca roku zostało 38 dni.
  • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/florian_2013,crop=1,crop_factor=35
II Gminne Święto Straży w Lipniku
Autor: Jadwiga Freus

_____Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, gotowość niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują bez względu na własne bezpieczeństwo, to działania wpisane w codzienną strażacką służbę. Jak mówią o sobie ich praca to służba. W tym roku w Lipniku odbyły się drugie wspólne obchody Dnia Strażaka z udziałem wszystkich jednostek z terenu gminy.

_____Jednostki z pocztami sztandarowymi przybyły do Lipnika z Siemkowic, Radoszewic, Ożegowa, Mokrego i Lasek. Wszyscy zebrani wraz z zaproszonymi gośćmi w osobach:

• Wójt Gminy Pani Zofia Kotynia,
  • Członek Zarządu Powiatu Pajęczańskiego Tadeusz Ślusarek,
  • Honorowy prezes Zarządu Gminnego Bogdan Błasiak,
  • Radni wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Waldemarem Moryniem.

_____Po uformowaniu  kolumny wraz z Orkiestrą Dętą z Siemkowic przemaszerowali do kościoła na mszę  świętą. Na zakończenie mszy Wójt Gminy Pani Zofia Kotynia złożyła życzenia druhom strażakom oraz ich rodziną z okazji ich święta. Po mszy świętej proboszcz Lipnickiej parafii poświęcił samochody bojowe. Gospodarze tj. jednostka OSP z Lipnika zaprosili wszystkich uczestników na skromny poczęstunek do remizy, który przygotowały żony strażaków.

Fotorelacja:

{gallery}florian_2013,crop=1,crop_factor=35{/gallery}