Dzisiaj jest Środa. 25 listopada 2020. Imieniny obchodzą Erazm, Jozafat, Katarzyna, Tęgomir. Do końca roku zostało 37 dni.
W sobotę w Osjakowie odbyło się III Wojewódzkie Święto Chrzanu.
Autor: Jadwiga Freus   

_____ Gmina Siemkowice jest jedną z pięciu gmin wpisanych w skład zgłębia chrzanowego i zarazem największym zagłębiem chrzanowym, dlatego też nie mogło zabraknąć na tym świecie rolników, oraz przedstawicieli naszej gminy.

_____Goście mogli kosztować kulinarnych przysmaków, między innymi ,,jagieł na zakwasie z chrzanem'' polecanych na stoisku z Siemkowic. Dowiedzieć się czegoś więcej na temat uprawy chrzanu przy stoiskach m.in. ARiMR, ŁODR i LGD "Kraina Wielkiego Łuku Warty". Wyróżniono też rolników seniorów, którzy na naszym terenie uprawiali chrzan zaraz po wojnie.

_____Dla obecnych producentów chrzanu z regionu zorganizowany został konkurs na najdłuższy oraz na najgrubszy korzeń chrzanu - wręczono im także podziękowania i wyróżnienia. Na scenie zaprezentował się kabaret „Malwinki” z specjalnie na tą okoliczność przygotowanym programem na temat chrzanu, gwiazdą wieczoru był zespół Bayer Full.

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego