Dzisiaj jest Wtorek. 24 listopada 2020. Imieniny obchodzą Dobrosław, Emilia, Emma, Flora, Franciszek, Gerard, Gerarda, Gerhard, Jan, Mina, Pęcisław, Protazy. Do końca roku zostało 38 dni.
Ochrona danych osobowych
Autor: Małgorzata Piłatowicz-Burchard   
poniedziałek, 10 lutego 2014

W związku z koniecznością zwiększania świadomości obywateli na temat ochrony danych, dotyczących ich tożsamości, Urząd Gminy w Siemkowicach wraz z Łódzkim Urzędem Wojewódzkim przypomina, iż w przypadku utraty dowodu osobistego, jego posiadacz ma obowiązek niezwłocznego zgłoszenia tego faktu w dowolnym organie gminy, zaś w przypadku, gdy do utraty doszło za granicą – w urzędzie konsularnym. Spowoduje to natychmiastowe unieważnienie dokumentu w systemie informatycznym, co gwarantuje jego posiadaczowi, iż nie zostanie obciążony konsekwencjami nielegalnego posłużenia się dokumentem przez nieuczciwego znalazcę.

Fakt utraty dowodu osobistego należy również zgłosić do dowolnego banku. Zostanie on odnotowany w systemie informatycznym, do którego dostęp posiadają wszystkie banki, co uniemożliwi zaciągnięcie zobowiązania finansowego z wykorzystaniem danych osoby, która utraciła dowód osobisty.

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego