Dzisiaj jest Wtorek. 24 listopada 2020. Imieniny obchodzą Dobrosław, Emilia, Emma, Flora, Franciszek, Gerard, Gerarda, Gerhard, Jan, Mina, Pęcisław, Protazy. Do końca roku zostało 38 dni.
Błąd
  • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/ekopracownia_radoszewice_otwarcie,crop_factor=35
Otwarcie ekopracowni w Radoszewicach
Autor: Aleksandra Romkowska   
poniedziałek, 17 marca 2014

28 lutego 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Radoszewicach miało miejsce uroczyste otwarcie  kolejnej ekopracowni w naszym województwie. Na uroczystość przybyli: przedstawiciel WFOŚiGW w Łodzi: Zastępca Prezesa Zarządu - Pan Zbigniew Stasiak,  władze gminne i powiatowe: Pani Wójt - Zofia Kotynia, Przewodniczący Rady Gminy - Waldemar Moryń, Członek Zarządu Rady Powiatu - Tadeusz Ślusarek,  grono pedagogiczne, przedstawiciele rady rodziców i uczniowie szkoły.

Dyrektor szkoły - Pani Aleksandra Romkowska powitała zaproszonych gości i przedstawiła założenia realizacji zadania pn: "Utworzenie ekopracowni w Publicznej Szkole Podstawowej w Radoszewicach".
Całkowita wartość zadania wyniosła 39 491 zł. Projekt dofinansowano w formie dotacji w wysokości 36 891 zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a wkład własny w wysokości 2 600 zł zapewniła Rada Rodziców. Ekopracownia została utworzona w sali o powierzchni 66 m2. Sala została odnowiona, na ścianie umieszczono fototapetę i kolotowe ilustracje. Dzięki dotacji ze środków Funduszu zakupiono wyposażenie ekopracowni: stoliki uczniowskie, biurko, stolik pod rzutnik,tablice korkowe, tablicę szkolną, rolety okienne, stojak do map i plansz oraz w sprzęt audio video, komputerowy i fotograficzny.

W ramach projektu zakupiono również 59 sztuk pomocy dydaktycznych m.in. zestawy do przeprowadzania badań i doświadczeń, w tym zestawy do badania wody, gleby, mikroskopy szkolne, mikroskop kamera cyfrowa - dla młodszych, komplet lup, filmy DVD, płyty audio CD, plansze dydaktyczne, zestawy magnesów sztabkowych, model tułowia ludzkiego z głową, model ucha ludzkiego, foliogramy, autko z napędem wodorowym, łazik na baterie słoneczne, kompasy, zegar z baterią owocową,  parapetowa szklarnia do uprawy ziół, przyrząd  do rozszczepiania światła białego na kolory tęczy, preparaty mikroskopowe, EKO Dom i Ogród - zestaw interaktywny pakiety do badań,  walizkę Eko - Badacza "Ekolabox", zestaw doświadczalny z wyposażeniem laboratoryjnym i kartami pracy GLEBA, energię słoneczną - zestaw demonstracyjno - doświadczalny.  W pracowni utworzono "zielony kącik", który tworzą zakupione rośliny doniczkowe.

Wszystkie pomoce i wyposażenie zakupione w ramach projektu "Moja wymarzona  Ekopracownia 2013" zostały oznaczone logo WFOŚiGW w Łodzi. W ramach edukacji ekologicznej w szkole realizowany jest program "Ekologia jest trendy" opracowany przez nauczyciela przyrody i jednocześnie opiekuna pracowni - Panią Teresę Durę.  W realizację programu, tak jak  i w urządzenie pracowni angażują się wszyscy nauczyciele szkoły. Pracownia wykorzystywana jest m.in. do wybranych zajęć z edukacji przyrodniczej czy edukacji przedszkolnej.

Dyrektor szkoły złożyła serdeczne podziękowania władzom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, władzom gminy, Radzie Rodziców za przyznane wsparcie i pomoc w realizacji zadania. Dzięki tym działaniom uczniowie szkoły mają stworzone warunki do pracy na miarę XXI wieku. Zgromadzonej publiczności uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny "Żyj z przyrodą w zgodzie", w którym z humorem przedstawili problemy związane z troską o czyste środowisko. Po obejrzeniu przedstawienia nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Zaproszeni goście zwiedzili utworzoną ekopracownię, a uczniowie zaprezentowali zakupiony sprzęt i pomoce.

{gallery}ekopracownia_radoszewice_otwarcie,crop_factor=35{/gallery}

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego