Dzisiaj jest Poniedziałek. 30 listopada 2020. Imieniny obchodzą Andrzej, Justyna, Konstanty, Maura, Zbysława. Do końca roku zostało 32 dni.
Festyn Gimnazjalny w Siemkowicach z okazji Dnia Dziecka
Autor: Elżbieta Korbaczyńska   
wtorek, 03 czerwca 2014

W dniu 1 czerwca 2014 r. Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach wraz z Radą Rodziców zorganizowało festyn szkolny pod hasłem „Rodzina razem się trzyma”. Wszystkich zgromadzonych czekało mnóstwo atrakcji. Uczniowie klas drugich prezentowali projekty edukacyjne „Szukamy naszych korzeni”, wystawa prac; „Rodzina dawniej i dziś” oraz „Od młodego do starego” - inscenizacje; „Bajki znane i rozpoznawane”- konkursy dla dzieci oraz „Muzyka łączy pokolenia- The Beatles”- prezentacja multimedialna. Zostały ogłoszone wyniki konkursu w ramach programu edukacji ekologicznej. Prace konkursowe można było obejrzeć na holu w gimnazjum.

„Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach”

Edycja I z WFOŚ i GW

 • Konkurs ekologiczny:
 1. I.            Szymon Kasowski
 2. II.           Adam Rajs
 3. III.          Marcin Kaźmierczak
 • Konkurs „Formy ochrony przyrody w gminie Siemkowice”
 1. I.            Sonia Zając
 2. II.           Sandra Adamczyk
 3. III.          Aleksandra Preś
 • Konkurs „Parki  narodowe w Polsce”
 1. I.            Patrycja Kula
 2. II.           Agnieszka Strugacz
 3. III.          Dominika Bezulska

Całość uświetnił polonez w wykonaniu klas trzecich oraz występy solistów (Izy Szafrańskiej i Arka Kowalczyka) z chóru szkolnego i zespół gitarowy.

Gimnazjaliści mogli również zaprezentować swoje zdolności sportowe i sprawdzić wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W szkole znajdował się także punkt medyczny z pomiarem ciśnienia. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, gdzie głównymi nagrodami były: rower, tablet, odkurzacz, żelazko, suszarka do włosów.

Na festynie nie zabrakło ciasta domowego wypieku, chleba ze smalcem i grillowanych kiełbasek. Oprócz tego można było zakupić słodycze, napoje i inne artykuły spożywcze w sklepiku. Najmłodsi chętnie spędzali czas na placu zabaw. Wszystkim sprzyjała dobra aura i świetne humory.

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego