Dzisiaj jest Sobota. 27 lutego 2021. Imieniny obchodzą Aleksander, Anastazja, Auksencjusz, Gabriel, Gabriela, Honoryna, Leander, Leonard, Sierosława. Do końca roku zostało 308 dni.
Uroczystość przekazania samochodu pożarniczego
Autor: Jadwiga Freus   
czwartek, 16 października 2014

W dniu 12 października 2014 w Siemkowicach odbyło się uroczyste przekazanie nowo zakupionego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki IVECO dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemkowicach. Na tą uroczystość przybyli przedstawiciele z wszystkich jednostek z terenu gminy oraz zaproszeni goście. Wśród gości znaleźli się: przedstawiciel Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych – Druh Adam Nowak,  Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Łodzi- Druh Jan Ryś,  Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pajęcznie druh Henryk Mszyca, Z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi – brygadier Paweł Stępień, Komendant Powiatowy PSP w Pajęcznie brygadier Grzegorz Melka , ks. Paweł Hadaś- proboszcz parafii Siemkowice wraz ks. Markiem Woźniakiem i ks. Stanisławem Kochel oraz przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego: członek Zarządu Powiatu Pajęczańskiego Tadeusz Ślusarek, Wójt Gminy Zofia Kotynia, Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Moryń , radni m. Siemkowice oraz Pani Jolanta Ryś sołtys sołectwa Siemkowice.

Uroczystość rozpoczęła msza święta celebrowana przez ks. Marka Woźniaka w kościele parafialnym pw. Św. Marcina  w Siemkowicach. Samochód został poświęcony przez proboszcza parafii ks. Pawła  Hadasia. Uczestnicy uroczystości przy dźwiękach Orkiestry Dętej pod kier. Stanisława Ryś przemaszerowali ulicami na plac remizy OSP gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

Akt nadania oraz uroczystego przekazania kluczyków do samochodu dokonała Wójt Gminy Zofia Kotynia oraz przedstawiciele Związku OSP i PSP. Kluczyki odebrał prezes jednostki OSP w Siemkowicach druh  Jacek Michalak, który następnie przekazał je kierowcy Panu Januszowi Włodarczyk. Prezes jednostki w swoim wystąpieniu nie krył zadowolenia, serdecznie podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do pozyskania środków na zakup samochodu. Następnie przemówienia wygłosili zaproszeni goście. Przedstawiciele władz strażackich w swoich wystąpieniach podkreślali dobrą współpracę z gminą.

Uroczystość była okazją do odznaczenia wyróżniających się strażaków.

Złoty Medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali:
1. Tadeusz Ślusarek,
2. Kazimierz Bartczak,
3. Stanisław Jędrysiak.

Srebrny Medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał:
1. Józef Sztandera

Odznaki ,,Wzorowy Strażak „ za zasługi dla pożarnictwa otrzymali:
1. Piotr Gebel,
2. Krzysztof Jura,
3. Rafał Strąk,
4. Arkadiusz Pawelak,
5. Marcin Krysiak.
Druhowie z Siemkowic otrzymali też odznaki  za wysługę lat. Oficjalną część uroczystości zakończył koncert Orkiestry Dętej.

Część zdjęć dzięki uprzejmości serwisu TwojePajeczno.pl

 

 

W dniu 12 października 2014 w Siemkowicach odbyło się uroczyste przekazanie nowo zakupionego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki IVECO dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemkowicach.

Na tą uroczystość przybyli przedstawiciele z wszystkich jednostek z terenu gminy oraz zaproszeni goście.

Wśród gości znaleźli się: przedstawiciel Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych – Druh Adam Nowak, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Łodzi- Druh Jan Ryś, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pajęcznie druh Henryk Mszyca, Z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi – brygadier Paweł Stępień, Komendant Powiatowy PSP w Pajęcznie brygadier Grzegorz Melka , ks. Paweł Hadaś- proboszcz parafii Siemkowice wraz ks. Markiem Woźniakiem i ks. Stanisławem Kochel oraz przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego: członek Zarządu Powiatu Pajęczańskiego Tadeusz Ślusarek, Wójt Gminy Zofia Kotynia, Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Moryń , radni m. Siemkowice oraz Pani Jolanta Ryś sołtys sołectwa Siemkowice.

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego