Dzisiaj jest Środa. 20 października 2021. Imieniny obchodzą Budzisława, Irena, Jan Kanty, Kleopatra, Wendelin, Witalis. Do końca roku zostało 73 dni.
  • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/florian_mokre,crop=1,crop_factor=1,ratio=0,width=280,height=200,thumbs=0
Gminne Świeto Straży 2015
Autor: Jadwiga Freus
czwartek, 07 maja 2015

Z okazji Gminnego Święta Straży

Wszystkim strażakom, druhom i druhnom z jednostek OSP z terenu Gminy Siemkowice,
z okazji Dnia Strażaka dziękujemy i składamy wyrazy uznania,
za codzienną gotowość do niesienia pomocy będącym w potrzebie,
za zaangażowanie i ofiarność podczas akcji ratowniczo-gaśniczych,
za skuteczność działań mimo coraz większych wyzwań i zagrożeń.

3 maja 2015 roku w miejscowości Mokre w Gminie Siemkowice odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Tegorocznym organizatorem strażackiego święta  była jednostka OSP w Mokrym.

Przybyłe na uroczystość jednostki wraz z pocztami sztandarowymi uformowały kolumnę na początku wsi Mokre by z Orkiestrą Dętą z Siemkowic przemaszerować na plac obok remizy OSP. Druhowie gminnego święta wraz z mieszkańcami i gośćmi zaproszonymi uczestniczyli w mszy polowej, którą celebrował proboszcz parafii z Krzeczowa ks. Andrzej Chałupka. Gości w imieniu strażaków przywitał Waldemar Moryń Prezes Oddziału Gminnego OSP RP w Siemkowicach.

Na uroczyste obchody przybyli:

• Wójt Gminy Pani Zofia Kotynia,
  • Prezes Zarządu Wojewódzkiego OSP RP  W Łodzi Jan Ryś,
  • Honorowy prezes Zarządu Gminnego OSP RP druh Bogdan Błasiak,
  • Radni Gminy Siemkowice.

Na zakończenie Gospodarze  zaprosili wszystkich uczestników na skromny poczęstunek do remizy OSP, który przygotowały żony strażaków z Mokrego.

{gallery}florian_mokre,crop=1,crop_factor=1,ratio=0,width=280,height=200,thumbs=0{/gallery}