Dzisiaj jest Środa. 1 grudnia 2021. Imieniny obchodzą Długosz, Edmund, Eligiusz, Eliga, Iwa, Natalia, Natalis, Platon, Sobiesława. Do końca roku zostało 31 dni.
Jubileusz 90 lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipniku
Autor: Jadwiga Freus
poniedziałek, 16 maja 2016

W dniu 3 maja odbyły się główne uroczystości przypadającego na 2016 roku jubileuszu 90 lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipniku. Uroczystość ta połączona była z Gminnym Świętem Straży. Wraz z jubilatką świętowały delegacje z jednostek działających na terenie gminy Siemkowice. Uczestnicy uroczystości przy strażnicy OSP w Lipniku uformowali kolumnę by przy dźwiękach  Orkiestry Dętej z Siemkowic pod dyrekcja Stanisława Rysia przemaszerować ulicą Lipnika do kościoła na mszę św. w intencji strażaków.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Zofia Kotynia - Wójt Gminy Siemkowice, Adam Nowak - Członek Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP, Tadeusz Ślusarek - Członek Zarządu Powiatu Pajęczańskiego, Radni sołectwa Lipnik. Na Jubileuszowe obchody przybył też  Dariusz Gawlak, Prezes Cementowni WARTA w Trębaczewie.

Warto wspomnieć, że Cementownia Warta ufundowała nową bramę do garażu, w którym stacjonuje samochód strażacki.

Po mszy św odbyła się część oficjalna przed strażnicą w krótkim zarysie historii przedstawione zostało przez prowadzącą, upływające 90 lat istnienia, jednostki, które było czasem stałego rozwoju.

W stronę Lipnickiej jednostki popłynęło wiele życzeń zarówno od władz strażackich wyższego szczebla, jak i samorządowych.  Zaproszeni goście w swych wypowiedziach gratulowali druhom i dziękowali za to, że trwają w służbie przez tyle lat. Na zakończenie jubileuszowych uroczystości w Strażnicy odbył się koncert Orkiestry Dętej oraz wystąpił zespól śpiewaczy Lipniczanie.