Dzisiaj jest Środa. 20 czerwca 2018. Imieniny obchodzą Bogna, Bogumiła, Bożena, Florentyna, Franciszek, Michał, Rafał, Rafaela, Sylwery. Do końca roku zostało 195 dni.
Odjazdowy Bibliotekarz w Gminie Siemkowice
Autor: Katarzyna Gryndziak
czwartek, 25 maja 2017

Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej z Sulmierzyc w ramach ogólnopolskiego programu ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 19 maja 2017 w godzinach popołudniowych odwiedzili naszą bibliotekę. Jest to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, odwiedzają się by wymienić doświadczenia. Celem rajdu czytelników z Sulmierzyc było zapoznanie się z działalnością naszej placówki i historią Siemkowic . 40 osobowa grupa by dotrzeć do Siemkowi pokonała trasę 24 km.

Gości przywitała Pani Katarzyna Gryndziak kierownik biblioteki wraz z panią Wójt-Zofią Kotynia. Uczestnicy po oficjalnym przywitaniu udali się do parku,gdzie zrobili pamiątkowe zdjęcie pod „lipą”. Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze przy ognisku.