Dzisiaj jest Sobota. 17 listopada 2018. Imieniny obchodzą Dionizy, Floryn, Grzegorz, Hugo, Hugon, Salomea, Salome, Sulibor, Zbysław. Do końca roku zostało 45 dni.
Przedszkolaki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siemkowicach
Autor: Katarzyna Gryndziak
środa, 21 czerwca 2017

21 czerwca 2017 roku dzieci wraz z opiekunkami z Przedszkola Publicznego w Siemkowicach odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Siemkowicach. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i z chęcią odpowiadały na zagadki przygotowane specjalnie dla nich . Czytając je dziecko poznaje zwierzęta, rośliny, warzywa. Dowiaduje się jak powstają przedmioty, jak mówią ptaki, jak wyglądają i działają różne rzeczy. Na dodatek wiedza ta podana jest w bardzo atrakcyjny, zabawny, pełen śmiechu i humoru sposób.

Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci przekazały pani bibliotekarce laurkę z podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książki.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.