Dzisiaj jest Wtorek. 21 listopada 2017. Imieniny obchodzą Albert, Alberta, Albertyna, Janusz, Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina, Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław. Do końca roku zostało 41 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Przedszkolaki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siemkowicach

1742 razy czytano artykul

Autor: Katarzyna Gryndziak
środa, 21 czerwca 2017

21 czerwca 2017 roku dzieci wraz z opiekunkami z Przedszkola Publicznego w Siemkowicach odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Siemkowicach. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i z chęcią odpowiadały na zagadki przygotowane specjalnie dla nich . Czytając je dziecko poznaje zwierzęta, rośliny, warzywa. Dowiaduje się jak powstają przedmioty, jak mówią ptaki, jak wyglądają i działają różne rzeczy. Na dodatek wiedza ta podana jest w bardzo atrakcyjny, zabawny, pełen śmiechu i humoru sposób.

Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci przekazały pani bibliotekarce laurkę z podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książki.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

001002003004005006007008009010

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach