Dzisiaj jest Niedziela. 18 listopada 2018. Imieniny obchodzą Aniela, Cieszymysł, Filipina, Galezy, Klaudyna, Odo, Otto, Roman, Tomasz. Do końca roku zostało 44 dni.
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Siemkowice organizowane w Ożegowie.
Autor: Marcin Smejda   
czwartek, 06 lipca 2017

W dniu 2 lipca 2017 roku w Ożegowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Siemkowice. Po złożeniu meldunku przez Komendanta Gminnego – dh Jacka Michalaka, uroczystego otwarcia Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych dokonał – Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Waldemar Moryń. W zawodach udział wzięły 4 męskie drużyny OSP oraz trzy drużyny MDP. Głównym celem zawodów było podnoszenie gotowości bojowej strażaków poprzez rywalizację, a także promowanie wśród młodego pokolenia lokalnego patriotyzmu.

Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwała komisja sędziowska na czele z sędzią głównym zawodów st. asp. Kamilem Posmykiem
z Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco :

I miejsce – OSP Siemkowice z wynikiem łącznym 109,1 pkt.

II miejsce – OSP Mokre z wynikiem łącznym 110,3 pkt.

III miejsce – OSP Ożegów z wynikiem łącznym 119,9 pkt.

 

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:

I miejsce – OSP Siemkowice z wynikiem łącznym 108,9 pkt.

II miejsce – OSP Radoszewice z wynikiem łącznym 110,4 pkt.

III miejsce – OSP Lipnik z wynikiem łącznym 116,1 pkt.

 

Zawody odbyły się w przyjacielskiej i sportowej atmosferze, w obecności wielu kibiców oraz sympatyków pożarnictwa. Uwieńczeniem zmagań było wręczenie uczestniczącym drużynom pucharów, nagród pieniężnych, dyplomów oraz nagród rzeczowych ufundowanych przez Wójta Gminy Siemkowice. Organizatorem zawodów był Wójt Gminy Siemkowice oraz Oddział Gminny ZOSP RP w Siemkowicach.

 
 

Polecane Strony


Ochrona Danych Osobowych


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego