Dzisiaj jest Niedziela. 18 listopada 2018. Imieniny obchodzą Aniela, Cieszymysł, Filipina, Galezy, Klaudyna, Odo, Otto, Roman, Tomasz. Do końca roku zostało 44 dni.
Informacja dotycząca Afrykańskiego pomoru świń
czwartek, 13 lipca 2017

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wieluniu informuje, że wirus afrykańskiego pomoru świń jest przenoszony nie tylko przez wrażliwe zwierzęta – świnie, dziki, ale również z żywnością. W związku z aktualną niekorzystną sytuacją epizootyczną w zakresie afrykańskiego pomoru świń, polegającą na wystąpieniu w maju i w czerwcu 22 ognisk afrykańskiego pomoru świń w stadach trzody chlewnej na terenie województw podlaskiego, lubelskiego i mazowieckiego jak również możliwością przeniesienia wirusa afrykańskiego pomoru świń w głąb kraju zachodzi potrzeba podjęcia działań o charakterze ochronnym. Dlatego należy we właściwy sposób utylizować nieskonsumowaną żywność pozostawioną przez podróżujące osoby, tj. magazynować w zamkniętych pojemnikach lub kontenerach.