Dzisiaj jest Sobota. 25 listopada 2017. Imieniny obchodzą Erazm, Jozafat, Katarzyna, Tęgomir. Do końca roku zostało 37 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Informacja dotycząca Afrykańskiego pomoru świń

1790 razy czytano artykul

czwartek, 13 lipca 2017

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wieluniu informuje, że wirus afrykańskiego pomoru świń jest przenoszony nie tylko przez wrażliwe zwierzęta – świnie, dziki, ale również z żywnością. W związku z aktualną niekorzystną sytuacją epizootyczną w zakresie afrykańskiego pomoru świń, polegającą na wystąpieniu w maju i w czerwcu 22 ognisk afrykańskiego pomoru świń w stadach trzody chlewnej na terenie województw podlaskiego, lubelskiego i mazowieckiego jak również możliwością przeniesienia wirusa afrykańskiego pomoru świń w głąb kraju zachodzi potrzeba podjęcia działań o charakterze ochronnym. Dlatego należy we właściwy sposób utylizować nieskonsumowaną żywność pozostawioną przez podróżujące osoby, tj. magazynować w zamkniętych pojemnikach lub kontenerach.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice