Dzisiaj jest Sobota. 22 września 2018. Imieniny obchodzą Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir, Tomasz. Do końca roku zostało 101 dni.
Komunikat prasowy dotyczący wyznaczenia pięćdziesiątego czwartego ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce
poniedziałek, 24 lipca 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu pięćdziesiątego czwartego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce, począwszy od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF tj. od 17 lutego 2014 r.

Pięćdziesiąte czwarte ognisko ASF (trzydzieste pierwsze w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 18 lipca br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 32 świnie, położonym w gminie Kąkolewnica Wschodnia, w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim.

Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym zagrożenia (obszar określony w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwie, w którym wyznaczono ognisko ASF, zostały wdrożone procedury związane z likwidacją choroby.