Dzisiaj jest Sobota. 17 listopada 2018. Imieniny obchodzą Dionizy, Floryn, Grzegorz, Hugo, Hugon, Salomea, Salome, Sulibor, Zbysław. Do końca roku zostało 45 dni.
Potańcówka Odpustowa w Siemkowicach
Autor: Marcin Smejda
środa, 26 lipca 2017

Tradycyjnie 16 lipca w Siemkowicach odbyła się „Potańcówka Odpustowa”. Impreza organizowana jest z racji przypadającego w tym dniu odpustu parafialnego Najświętszej Marii Panny – Matki Bożej Szkaplerznej. Po uroczystościach w siemkowickim kościele, Ochotnicza Straż Pożarna z Siemkowic, Rada Sołecka oraz Wójt Gminy Siemkowice zaprosili mieszkańców na miłe spędzenie popołudnia oraz wieczoru na świeżym powietrzu. Organizatorzy przygotowali dla dzieci atrakcje w postaci dmuchanego placu zabaw, eurobungy oraz zabaw i bliższego poznania sprzętu i umundurowania zaaranżowane przez siemkowicką straż. Dla pozostałych przygotowano bufety gastronomiczne, pyszny sołecki grill. Oprawę muzyczną w tym dniu zapewniła niezawodna Strażacka Orkiestra Dęta z Siemkowic, która po godzinie 17 wystąpiła przed zgromadzoną publicznością. Do późnych godzin wieczornych na placu remizy trwała „potańcówka” przy dźwiękach polskich i zagranicznych utworów tanecznych.