Dzisiaj jest Czwartek. 23 listopada 2017. Imieniny obchodzą Adela, Erast, Felicyta, Klemens, Klementyn, Orestes, Przedwoj. Do końca roku zostało 39 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Komunikat prasowy dotyczący wyznaczenia sześćdziesiątego ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce

1171 razy czytano artykul

poniedziałek, 31 lipca 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu sześćdziesiątego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce, od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF tj. od 17 lutego 2014 r.

Sześćdziesiątego ognisko ASF stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 25 lipca br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 1905 świń, położonym w gminie Włodawa, w powiecie włodawskim, w województwie lubelskim.
Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym zagrożenia (obszar określony w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwach, w którym wyznaczono ogniska ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice