Dzisiaj jest Poniedziałek. 28 maja 2018. Imieniny obchodzą Augustyn, German, Jaromir, Priam, Wiktor, Wiktoriusz, Wilhelm, Wrócimir. Do końca roku zostało 218 dni.
Komunikat prasowy dotyczący wyznaczenia sześćdziesiątego pierwszego ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce
poniedziałek, 31 lipca 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu sześćdziesiątego pierwszego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce, od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF tj. od 17 lutego 2014 r.

Sześćdziesiąte pierwsze ognisko ASF stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych  26 lipca br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 25 świń, położonym w gminie Kąkolewica, w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim.
Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym zagrożenia (obszar określony w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwie, w którym wyznaczono ogniska ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Portal Gminy Siemkowice