Dzisiaj jest Sobota. 25 listopada 2017. Imieniny obchodzą Erazm, Jozafat, Katarzyna, Tęgomir. Do końca roku zostało 37 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie wystąpienia 414, 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422, 423, 424, 425 i 426 przypadku afrykańskiego pomoru świń u dzików na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

1374 razy czytano artykul

poniedziałek, 31 lipca 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o  potwierdzeniu wystąpienia 414, 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422, 423, 424, 425 i 426 przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski.

414 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Lack (gmina Hanna, powiat włodawski, województwo lubelskie), w odległości ok. 5 km od granicy polsko - białoruskiej.

Od padłego dzika pobrano próbkę do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 19 lipca 2017 r.). Zwłoki dzika zostały unieszkodliwione pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

415 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Młyniec (gmina Biała Podlaska, powiat bialski, województwo lubelskie), w odległości ok. 30 km od granicy polsko - białoruskiej.

416 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Połoski (gmina Piszczac, powiat bialski, województwo lubelskie), w odległości ok. 13 km od granicy polsko - białoruskiej.

417 przypadek stanowi dzik odstrzelony w pobliżu miejscowości Wajków (gmina Mielnik, powiat siemiatycki, województwo podlaskie), w odległości ok. 7 km od granicy polsko - białoruskiej.

Od odstrzelonego dzika pobrano próbkę do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w  krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 20 lipca 2017 r.). Tusza odstrzelonego dzika została unieszkodliwiona pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

418 przypadek stanowi dzik odstrzelony w pobliżu miejscowości Helenów (gmina Biała Podlaska, powiat bialski, województwo lubelskie), w odległości ok. 27 km od granicy polsko - białoruskiej.

419 przypadek stanowią zwłoki dwóch dzików znalezione w pobliżu miejscowości Dokudów Drugi (gmina Biała Podlaska, powiat bialski, województwo lubelskie), w odległości ok. 25 km od granicy polsko - białoruskiej.

Od padłych dzików pobrano próbki do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w  krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 20 lipca 2017 r.). Zwłoki dzików zostały unieszkodliwione pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

420 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Podlasek (gmina Grajewo, powiat grajewski, województwo podlaskie), w odległości ok. 70 km od granicy polsko - białoruskiej.

Od padłego dzika pobrano próbki do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 20 lipca 2017 r.). Zwłoki dzika zostały unieszkodliwione pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

421 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Młyniec (gmina Biała Podlaska, powiat bialski, województwo lubelskie), w odległości ok. 33 km od granicy polsko - białoruskiej.

Od padłego dzika pobrano próbkę do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 21 lipca 2017 r.). Zwłoki dzika zostały unieszkodliwione pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

422 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Stawki (gmina Włodawa, powiat włodawski, województwo lubelskie), w odległości ok. 1 km od granicy polsko - białoruskiej.

Od padłego dzika pobrano próbkę do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 22 lipca 2017 r.). Zwłoki dzika zostały unieszkodliwione pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

423 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Lack (gmina Hanna, powiat włodawski, województwo lubelskie), w odległości ok. 6 km od granicy polsko - białoruskiej.

Od padłego dzika pobrano próbkę do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 24 lipca 2017 r.). Zwłoki dzika zostały unieszkodliwione pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

424 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Stare Mierzwice (gmina Sarnaki, powiat łosicki, województwo mazowieckie), w odległości ok. 15 km od granicy polsko - białoruskiej.

425 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Woskrzenice Duże (gmina Biała Podlaska, powiat bialski, województwo lubelskie), w odległości ok. 18 km od granicy polsko - białoruskiej.

426 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Leśna Podlaska (gmina Leśna Podlaska, powiat bialski, województwo lubelskie), w odległości ok. 16 km od granicy polsko - białoruskiej.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice