Dzisiaj jest Wtorek. 21 listopada 2017. Imieniny obchodzą Albert, Alberta, Albertyna, Janusz, Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina, Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław. Do końca roku zostało 41 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Stypendia na rok 2017/2018

1444 razy czytano artykul

Autor: Elżbieta Płuciennik
środa, 23 sierpnia 2017

W roku szkolnym 2017/2018 pełnoletni uczniowie, rodzice lub opiekunowie ucznia niepełnoletniego, zamieszkującego na terenie Gminy Siemkowice, znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o stypendium szkolne oraz zasiłek szkolny.

Stypendium może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie (tj. 514 zł na osobę w rodzinie) w szczególności gdy w rodzinie występuje co najmniej jedna z przesłanek np. bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka i długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo – wychowawczych, alkoholizm, narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się w przejściowo trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Wniosek o zasiłek szkolny można złożyć w terminie dwóch miesięcy od wystąpienia zdarzenia losowego.

Wypełnione wnioski należy składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Siemkowicach - pok. 28, w nieprzekraczalnym terminie do 15 września 2017 roku, a w przypadku słuchaczy kolegiów - do 15 października 2017 roku.

Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu – 043-84-17-285.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice