Dzisiaj jest Poniedziałek. 28 maja 2018. Imieniny obchodzą Augustyn, German, Jaromir, Priam, Wiktor, Wiktoriusz, Wilhelm, Wrócimir. Do końca roku zostało 218 dni.
Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii dotyczący wyznaczenia siedemdziesiątego ósmego, siedemdziesiątego dziewiątego, osiemdziesiątego, osiemdziesiątego pierwszego, osiemdziesiątego drugiego i osiemdziesiątego trzeciego ogniska afrykańskiego pomoru świń
piątek, 08 września 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu siedemdziesiątego ósmego, siedemdziesiątego dziewiątego, osiemdziesiątego, osiemdziesiątego pierwszego, osiemdziesiątego drugiego i osiemdziesiątego trzeciego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce, od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.

Siedemdziesiąte ósme ognisko ASF (pięćdziesiąte piąte w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 17 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 3 świnie, położonym w gminie Goniądz, w powiecie monieckim, w województwie podlaskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Siedemdziesiąte dziewiąte ognisko ASF (pięćdziesiąte szóste w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 17 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 37 świń, położonym w gminie Międzyrzec Podlaski, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Osiemdziesiąte ognisko ASF (pięćdziesiąte siódme w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 17 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 2 świnie, położonym w gminie Kąkolewnica w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Osiemdziesiąte pierwsze ognisko ASF (pięćdziesiąte ósme w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 19 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 16 świń, położonym w gminie Kąkolewnica w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Osiemdziesiąte drugie ognisko ASF (pięćdziesiąte dziewiąte w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 20 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 8 świń, położonym w gminie Kąkolewnica w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Osiemdziesiąte trzecie ognisko ASF (sześćdziesiąte w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 19 sierpnia br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 442 świnie, położonym w gminie Goniądz w powiecie monieckim, w województwie podlaskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwach, w których wyznaczono ogniska ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Portal Gminy Siemkowice