Dzisiaj jest Piątek. 14 grudnia 2018. Imieniny obchodzą Alfred, Arseniusz, Izydor, Naum, Pompejusz, Sławobor, Spirydion. Do końca roku zostało 18 dni.
NARODOWE CZYTANIE 2017 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siemkowicach
Autor: Katarzyna Gryndziak   
czwartek, 21 września 2017

W tym roku w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyła się druga edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W drodze głosowania to „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane do wspólnej lektury. Przypomnieliśmy sobie niepowtarzalny nastrój „Wesela”, wyjątkowych bohaterów dramatu, ironię i cięty język. Była to znakomita okazja, by wspólnie zastanowić się nad znaczeniem „Wesela” na przestrzeni dziesiątków lat oraz by przemyśleć jaką rolę odegrał ten dramat w historii naszej Ojczyzny.

Czytanie z podziałem na role okazało się być nie lada wyzwaniem nie tylko dla prowadzących, ale także dla uczestników wydarzenia, którzy mieli okazję wcielić się w bohaterów dramatu.

We wspólne czytanie włączyli się przedstawiciele lokalnych władz - p. Wójt Zofia Kotynia , członek zarządu Powiatu Pajęczańskiego – p.Tadeusz Ślusarek,wiceprzewodniczący Rady Gminy Siemkowice - p. Jan Woś,sekretarz Urzędu Gminy - p.Magdalena Beksa, przedstawiciel sołectwa Siemkowice – p. Jolanta Ryś, pracownicy Urzędu Gminy,uczniowie wraz z opiekunami p. Pauliną Machelską oraz p. Anną Koj.Gospodarzami wydarzenia byli pracownicy Biblioteki.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i udział w akcji. Do zobaczenia za rok przy okazji czytania kolejnego wielkiego dzieła , być może w szerszym gronie.

 
 

Polecane Strony


Ochrona Danych Osobowych


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego