Dzisiaj jest Niedziela. 17 grudnia 2017. Imieniny obchodzą Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia, Warwara, Żyrosław. Do końca roku zostało 15 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

NARODOWE CZYTANIE 2017 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siemkowicach

1235 razy czytano artykul

Autor: Katarzyna Gryndziak
czwartek, 21 września 2017

W tym roku w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyła się druga edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W drodze głosowania to „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane do wspólnej lektury. Przypomnieliśmy sobie niepowtarzalny nastrój „Wesela”, wyjątkowych bohaterów dramatu, ironię i cięty język. Była to znakomita okazja, by wspólnie zastanowić się nad znaczeniem „Wesela” na przestrzeni dziesiątków lat oraz by przemyśleć jaką rolę odegrał ten dramat w historii naszej Ojczyzny.

Czytanie z podziałem na role okazało się być nie lada wyzwaniem nie tylko dla prowadzących, ale także dla uczestników wydarzenia, którzy mieli okazję wcielić się w bohaterów dramatu.

We wspólne czytanie włączyli się przedstawiciele lokalnych władz - p. Wójt Zofia Kotynia , członek zarządu Powiatu Pajęczańskiego – p.Tadeusz Ślusarek,wiceprzewodniczący Rady Gminy Siemkowice - p. Jan Woś,sekretarz Urzędu Gminy - p.Magdalena Beksa, przedstawiciel sołectwa Siemkowice – p. Jolanta Ryś, pracownicy Urzędu Gminy,uczniowie wraz z opiekunami p. Pauliną Machelską oraz p. Anną Koj.Gospodarzami wydarzenia byli pracownicy Biblioteki.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i udział w akcji. Do zobaczenia za rok przy okazji czytania kolejnego wielkiego dzieła , być może w szerszym gronie.

dscn1982dscn1985dscn1992dscn1995dscn1998dscn1999dscn2003dscn2004dscn2005dscn2007

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice