Dzisiaj jest Wtorek. 17 października 2017. Imieniny obchodzą Lucyna, Małgorzata, Marian, Sulisława, Wiktor, Wiktoriusz. Do końca roku zostało 76 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii o ognisku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń na Ukrainie oraz o wyznaczeniu obszaru zagrożonego na terytorium Polski

76 razy czytano artykul

piątek, 13 października 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o  otrzymaniu w dniu 27 września 2017 r. powiadomienia z systemu ADNS o  stwierdzeniu kolejnego ogniska afrykańskiego pomoru świń na Ukrainie.

Choroba wystąpiła u świń w gospodarstwie w miejscowości Grąziowa w  rejonie starosamborskim obwodu lwowskiego. Mając na uwadze fakt wystąpienia ogniska choroby w bezpośrednim sąsiedztwie terytorium Polski (odległość około 4.5 km od granicy) podjęto środki mające na celu przeciwdziałanie jej przeniesieniu. Powiatowy Lekarz Weterynarii w  Ustrzykach Dolnych wydał rozporządzenie w sprawie zarządzenia środków związanych z zagrożeniem wystąpienia afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu bieszczadzkiego. W rozporządzeniu określony został obszar zagrożony obejmujący:

1)w gminie Czarna miejscowości: Bystre, Czarna Górna, Lipie, Michniowiec, Żłobek;

2)w gminie Lutowiska miejscowość: Lutowiska;

3)w gminie Ustrzyki Dolne: miejscowość Bandrów Narodowy.

Zgodnie z informacjami Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii
w Krośnie, z danych przekazanych przez Agencję Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa  wynika, iż w ww. obszarze znajdują się 4 gospodarstwa, w których łączna liczba świń wynosi 10.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice