Dzisiaj jest Niedziela. 18 listopada 2018. Imieniny obchodzą Aniela, Cieszymysł, Filipina, Galezy, Klaudyna, Odo, Otto, Roman, Tomasz. Do końca roku zostało 44 dni.
Wójt Gminy Siemkowice informuje, że od dnia 23 sierpnia 2018 r. zaczęły obowiązywać nowe zasady szacowania szkód łowieckich.
czwartek, 30 sierpnia 2018

Zgodnie z nowelizacja ustawy Prawo łowieckie wniosek o szacowanie szkód oraz ustalenie wysokości odszkodowania należy składać do zarządcy albo dzierżawcy obwodu łowieckiego.

Zespół szacujący szkody składać się będzie z:

• przedstawiciela wojewódzkiego ośrodka doradztwa rolniczego,
  • przedstawiciela zarządcy albo dzierżawcy obwodu łowieckiego,
  • właściciela albo posiadacza gruntów rolnych, na terenie których wystąpiła szkoda.

Niestawiennictwo właściciela/posiadacza gruntów rolnych lub przedstawiciela wojewódzkiego ośrodka doradztwa rolniczego nie wstrzymuje dokonania szacowania szkód.

O terminie dokonania oględzin zarządca albo dzierżawca obwodu łowieckiego zawiadamia właściciela/posiadacza gruntów rolnych oraz wojewódzki ośrodek doradztwa rolniczego właściwy ze względu na miejsce wystąpienia szkody, nie później niż przed upływem 3 dni od dnia otrzymania wniosku.

Wypłaty odszkodowania dokonuje dzierżawca albo zarządca obwodu łowieckiego w terminie 30 dni od dnia sporządzenia protokołu z szacowania ostatecznego, od którego nie wniesiono odwołania.

W związku z powyższym informuję, że z dniem 23 sierpnia 2018 r. Urząd Gminy Siemkowice nie jest uprawniony do przyjmowania wniosków o szacowanie szkód łowieckich. Celem sprawnego załatwienia sprawy proszę właścicieli/posiadaczy gruntów rolnych o składanie wniosków bezpośrednio do zarządcy albo dzierżawcy obwodu łowieckiego.