Dzisiaj jest Sobota. 17 listopada 2018. Imieniny obchodzą Dionizy, Floryn, Grzegorz, Hugo, Hugon, Salomea, Salome, Sulibor, Zbysław. Do końca roku zostało 45 dni.
INFORMACJA EKODOPŁATY na wymianę pieca i termomodernizację
Autor: Marcin Smejda
wtorek, 23 października 2018

w dniu 24 października 2018 r. o godz. 18.00 (środa)

w Publicznej Szkole Podstawowej w Siemkowicach

odbędzie się spotkanie edukacyjno-informacyjne dla mieszkańców, na którym omawiane zostaną szczegóły uzyskania wsparcia finansowego w ramach rządowego programu "Czyste Powietrze".

Spotkanie zostanie przygotowane przez Ministerstwo Środowiska.

Program „Czyste Powietrze” daje możliwość uzyskania dofinansowania przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko – emisyjnego kotła grzewczego.

Program „Czyste Powietrze” realizowany będzie w latach 2018-2029. Wysokość dofinansowania w przypadku dotacji wahać się będzie od 30 do 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Tym samym właściciele domów, których dochody są najniższe otrzymają do 90% dotacji na realizację przedsięwzięć finansowanych w ramach programu. Maksymalne koszty kwalifikowane przewidziane do wsparcia dotacyjnego dla wnioskodawcy wynoszą 53 tys. zł.

Dodatkowe informacje nt. programu znajdują się na stronie Ministerstwa Środowiska w zakładce Czyste powietrze oraz na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Zapraszamy zainteresowanych do udziału w szkoleniu.