Dzisiaj jest Poniedziałek. 10 sierpnia 2020. Imieniny obchodzą Asteria, Bernard, Bogdan, Borys, Filomena, Laurencjusz, Wawrzyniec, Prochor, Wierzchosław. Do końca roku zostało 144 dni.
Dzień Strażaka w Gminie Siemkowice
Autor: Irena Biecuszek   
piątek, 10 maja 2019

Dnia 3 maja 2019 roku w kościele św. Marcina w Siemkowicach proboszcz parafii – ks. Paweł Hadaś celebrował Mszę Świętą w intencji strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych, w dzień poprzedzający święto ich patrona Św. Floriana. W eucharystii uczestniczyły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Siemkowice: Radoszewic, Siemkowic, Lipnika, Ożegowa, Mokrego i Lasek. W uroczystej mszy wzięli udział: Wójt Gminy Siemkowice, Radny Powiatu Pajęczańskiego, rodziny strażaków oraz sympatycy straży.

W kazaniu ksiądz Proboszcz dużo mówił o odwadze, która jest tak potrzebna strażakom. Jako przykład niezłomnej postawy przywołał postać patrona strażaków Św. Floriana. Bycie strażakiem to przede wszystkim powołanie i misja, to bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi, często narażając własne zdrowie i życie. Życzył wszystkim celebrującym dzisiejsze święto wytrwałości, zadowolenia z wypełnianych obowiązków służbowych. Podziękował również strażakom za ich trud i poświęcenie Do życzeń przyłączył się także ks. Proboszcz z Radoszewic i Lipnika. Strażacy dziękowali Bogu i swojemu patronowi Św. Florianowi za opiekę podczas przeprowadzanych akcji.

Po Mszy Świętej przy dźwiękach muzyki Orkiestry Dętej pod dyrekcją Stanisława Rysia Komendant Gminny Straży druh Jacek Michalak poprowadził uroczyście poczty sztandarowe i pododdziały poszczególnych jednostek OSP wraz z gośćmi pod remizę strażacką w Siemkowicach, gdzie kontynuowano uroczystość ,, Dzień Strażaka”.

Wójt Gminy Siemkowice – Zofia Kotynia i Komendant Gminny Straży dh Jacek Michalak podziękowali za społeczną pracę druhów oraz złożyli dla nich i ich rodzin okolicznościowe życzenia.

Z okazji Dnia Strażaka życzymy wszystkim Strażakom pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin. Składamy serdeczne podziękowania za Wasz trud, za poświęcenie, za wielki dar serca, jakim jest Wasza piękna służba i zaangażowanie. Życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego