Dzisiaj jest Czwartek. 18 stycznia 2018. Imieniny obchodzą Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska. Do końca roku zostało 348 dni.
 

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Potrawy

Chrzan znad Środkowej Warty w laskach. 12 lutego 2007 roku . Zgodnie z ustawa z dnia 17 grudnia 2004 r. o rejestracji i ochronie nazw i oznaczeń produktów rolnych i środków spożywczych oraz o produktach tradycyjnych po przekazaniu wniosku przez Marszałka Województwa Łódzkiego chrzan znad Środkowej Warty , w laskach został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

To właśnie w gminie Siemkowice możesz kupić u rolnika na zamówienie zrobiony domowym sposobem chrzan tarty w słoiczkach Który okazał się Przebojem poznańskiej Polagry. Gospodarz Kazimierz Cieśla zam. Ignaców 2 w gminie Siemkowice otrzymał na targach ZŁOTĄ PERŁĘ za swój produkt.

Mieszkańcy gminy Siemkowice liczą , że chrzan jako dodatek do posiłków znajdzie miejsce w całej europie a nasz region będzie się kojarzył z tym przysmakiem. Jako pierwsi w gminie uprawą chrzanu zajęli się mieszkańcy wsi Lipnik. Do tej pory ta roślina utrzymuje całe rodziny. W regionie rozwija się przetwórstwo owocowo warzywne a chrzan jest głównym produktem przetwórczym. Chrzan ma wartości zdrowotne, powoduje wydzielanie soków trawiennych, wzmaga przemianę materii, poprawia pracę wątroby i nerek, a także zwiększa odporność organizmu.

PICT0326PICT0327PICT0328

 

Prezentacja potraw Gminy Siemkowice:

DSCF2464DSCF2465DSCF2466DSCF2468DSCF2485DSCF2487

 
 

Polecane Strony


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego


Portal Gminy Siemkowice