Dzisiaj jest Niedziela. 23 września 2018. Imieniny obchodzą Boguchwała, Bogusław, Libert, Minodora, Tekla. Do końca roku zostało 100 dni.
Dożywianie dzieci w szkole
Autor: Izabela Marchewka

Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemkowicach informuje, że wnioski o przyznanie pomocy w formie dożywiania dzieci w szkole są  przyjmowane w siedzibie ośrodka od 15 lipca. Dzieci, które otrzymają pomoc będą mogły liczyć na posiłki od września do grudnia bieżącego roku.

Do wniosku należy dołączyć następujące załączniki – według aktualnej sytuacji rodziny:

• Zaświadczenie od pracodawcy o dochodach netto za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku.
  • W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej: zaświadczenie lub oświadczenie o wysokości dochodu uzyskanego w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku.
  • Zaświadczenie z ZUS / KRUS o otrzymywanych świadczeniach lub odcinek renty / emerytury z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku.
  • Odcinek potwierdzający opłacanie składek KRUS
  • Zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy  o kwocie pobieranego zasiłku dla bezrobotnych  – netto za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku.
  • Oświadczenie  o kwocie pobranych  świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej, np.  świadczenie opiekuńcze, świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny, zasiłek stały itp.
  • Oświadczenie o wysokości otrzymywanych alimentów.
  • Zaświadczenie o powierzchni gospodarstwa rolnego.
  • W przypadku choroby w rodzinie zaświadczenie od lekarza, bądź orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
  • Druki oświadczeń (do wypełnienia, bądź wcześniejszego pobrania w Ośrodku Pomocy Społecznej).

Wnioski nie posiadające kompletnych dokumentów nie będą przyjmowane.