Dzisiaj jest Wtorek. 19 czerwca 2018. Imieniny obchodzą Borzysław, Gerwazy, Julianna, Odo, Protazy, Sylweriusz. Do końca roku zostało 196 dni.
„Przedszkole szansą na lepszy start”
Autor: Aleksandra Romkowska
wtorek, 09 grudnia 2014

Projekt „Przedszkole szansą na lepszy start” realizowany przez Gminę Siemkowice  współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Utworzenie Punktu Przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Radoszewicach.

Łączna wartość projektu -214 363,48 żł

Dofinansowanie ze środków europejskich  - 182 208,96 zł

Wkład własny  -  32 154,52  zł

Termin realizacji projektu: 1.10.2014 r. – 30.06.2015 r.

Projekt skierowany jest do 22 dzieci w wieku 3-4 lat zameldowanych na terenie Gminy Siemkowice i ich rodziców. W ramach realizacji projektu został utworzony Punkt Przedszkolny w Publicznej Szkole Podstawowej w Radoszewicach. Odpowiednio przygotowano salę lekcyjną, wyremontowano i dostosowano do potrzeb małych dzieci łazienkę, zatrudniono wykwalifikowaną kadrę. Zostały zakupione meble i wyposażenie pomieszczeń, zabawki,  szereg pomocy dydaktycznych, wyprawki  i materiały do pracy na zajęciach.

Prowadzone są zajęcia dodatkowe, w których uczestniczą wszystkie dzieci.

• zajęcia z logopedą
  • rytmika
  • język angielski.

Odbywają się także zajęcia z psychologiem i warsztaty dla rodziców przedszkolaków. Zaplanowano wycieczki i wyjazdy do kina. Dzieci korzystają z dwóch posiłków dziennie.