Dzisiaj jest Wtorek. 16 stycznia 2018. Imieniny obchodzą Marcel, Waleriusz, Włodzimierz. Do końca roku zostało 350 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Urząd Gminy w Siemkowicach przypomina przedsiębiorcom o obowiązku wnoszenia opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w każdym roku kalendarzowym w terminach do 31 stycznia, 31 maja i 30 września.
Autor: Marcin Smejda
środa, 03 stycznia 2018

Przedsiębiorcy, którym ważność zezwoleń upływa w danym roku kalendarzowym zobowiązani są do wniesienia opłaty w wysokości proporcjonalnej do okresu ważności zezwoleń w terminie do 31 stycznia (bez możliwości rozłożenia opłaty na raty).

Ponadto do 31 stycznia przedsiębiorcy zobowiązani są do złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w roku ubiegłym według wartości brutto.

Z rokiem 2016 ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, wprowadzono szereg zmian m.in. związanych z regulowaniem opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych i składania oświadczeń o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych.

Zmiany te przewidują przyznanie przedsiębiorcy dodatkowych 30 dni, w ciągu których będzie on mógł dopełnić spoczywających na nim obowiązków w zakresie złożenia oświadczenia bez obawy, że jego zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych wygaśnie. Jednak przedsiębiorca wraz ze złożeniem oświadczenia w dodatkowym 30 dniowym terminie będzie musiał uiścić dodatkową opłatę stanowiącą 30% kwoty opłaty określonej w art. 111 ust. 2 ustawy.
Dopiero niedotrzymanie tego obowiązku skutkować będzie wygaśnięciem zezwolenia.

Wpłaty należy dokonywać w kasie urzędu lub na rachunek gminy:

BS Warta O/Siemkowice, nr konta: 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Poniżej do pobrania formularze oświadczeń o wartości sprzedanego alkoholu (brutto) w 2017 roku.

Oświadczenie o wartości sprzedaży alkoholi za 2017 r.

Portal Gminy Siemkowice