Dzisiaj jest Wtorek. 17 lipca 2018. Imieniny obchodzą Aleksander, Aleksy, Andrzej, Bogdan, Dzierżykraj, Januaria, Julietta, Leon, Marceli, Marcelina, Maria Magdalena. Do końca roku zostało 168 dni.
„Przedszkole szansą na lepszy start”
Autor: Aleksandra Romkowska
wtorek, 09 grudnia 2014

Projekt „Przedszkole szansą na lepszy start” realizowany przez Gminę Siemkowice  współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Utworzenie Punktu Przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Radoszewicach.

Łączna wartość projektu -214 363,48 żł

Dofinansowanie ze środków europejskich  - 182 208,96 zł

Wkład własny  -  32 154,52  zł

Termin realizacji projektu: 1.10.2014 r. – 30.06.2015 r.

Projekt skierowany jest do 22 dzieci w wieku 3-4 lat zameldowanych na terenie Gminy Siemkowice i ich rodziców. W ramach realizacji projektu został utworzony Punkt Przedszkolny w Publicznej Szkole Podstawowej w Radoszewicach. Odpowiednio przygotowano salę lekcyjną, wyremontowano i dostosowano do potrzeb małych dzieci łazienkę, zatrudniono wykwalifikowaną kadrę. Zostały zakupione meble i wyposażenie pomieszczeń, zabawki,  szereg pomocy dydaktycznych, wyprawki  i materiały do pracy na zajęciach.

Prowadzone są zajęcia dodatkowe, w których uczestniczą wszystkie dzieci.

• zajęcia z logopedą
  • rytmika
  • język angielski.

Odbywają się także zajęcia z psychologiem i warsztaty dla rodziców przedszkolaków. Zaplanowano wycieczki i wyjazdy do kina. Dzieci korzystają z dwóch posiłków dziennie.