Dzisiaj jest Wtorek. 21 listopada 2017. Imieniny obchodzą Albert, Alberta, Albertyna, Janusz, Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina, Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław. Do końca roku zostało 41 dni.
 

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

20472 razy czytano artykul

W Urzędzie Gminy w  Siemkowicach w  dniu 18 - 08 - 1999 roku odbyło się spotkanie w  którym uczestniczyło 14 osób. Byli to ludzie, którzy zapoczątkowali działalność organizacji charytatywnej na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Na zebraniu założycielskim ustalono, że koło nasze przybierze nazwę "TPD" - Kolo Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych w Siemkowicach. Koło nasze jest terenowym oddziałem TPD w  Wieluniu.

Członkami Zarządu Koła w  gminie Siemkowice oprócz prezesa, i  skarbnika są sami zainteresowani.
Minęło już 8 lat naszej działalności. Koło powiększyło się o  następnych członków obecnie liczy 30 rodzin. Celem towarzystwa jest wspieranie rodzin dzieci niepełnosprawnych. Każdego roku zarząd koła organizuje wycieczki do ośrodków wyspecjalizowanych w  pomoc dzieciom chorym. Na spotkaniach dla rodziców zapraszani są ludzie, którzy pomagają w  rozwiązywaniu barier biurokratycznych np. specjaliści z  Centrum Pomocy Rodzinie. Członkowie koła w  swoim gronie pomagają sobie wzajemnie ucząc się gdzie należy się udać by skorzystać z  wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, lub skorzystać z  dopłat na pokonanie barier architektonicznych. Działalność nasza zaowocowała też tym iż z  naszego koła dzieci są dowożone do ośrodków pobytu dziennego. Osiem lat działalności to wiele zmian w  myśleniu o  niepełnosprawność nie tylko u  rodziców ale i  u  mieszkańców naszej gminy. Pomoc w  dawaniu przysłowiowej "ryby", w  naszym kole nie jest praktykowana nagminnie. My staramy się dać ludziom ,,wędkę,, by mogli odnaleźć drogę dla siebie i  swoich dzieci. Dlatego organizowanie wycieczek, oraz spotkań nadal będzie kontynuowane. Jednak wśród nas są dzieci które chociaż raz w  roku potrzebują okazania im miłości dlatego paczki z  okazji świąt Zarząd Koła stara się organizować każdego roku.

Jak każda organizacja pozarządowa oczekujemy wsparcia, liczymy na ludzi dobrej woli / darowizna w  formie słodyczy, ubrań, środków czystości, byłaby mile widziana. Ludzi którzy nam do tej pory pomogli jest bardzo wielu.

..............w imieniu naszych podopiecznych. DZIĘKUJEMY

Jeśli odnajdziesz w sobie chęć pomocy drugiemu człowiekowi zadzwoń!!! - Urząd Gminy w Siemkowicach prezes Jadwiga Freus lub Renata Nagieł tel. 043 841 72 17


Rodzice zgromadzeni w Kole Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych działającego przy Urzędzie Gminy w Siemkowicach jak co roku zgromadzili się z okazji Świat Bożego Narodzenia na spotkaniu wigilijnym.

17 grudnia w sali Konferencyjnej Urzędu Gminy członkowie towarzystwa przekazali sobie życzenia i odebrali świąteczne paczki dla swoich pociech ufundowane przez Urząd Gminy. W spotkaniu udział brała, Wójt Gminy Pani Zofia Kotynia, która w swojej wystąpieniu wyraziła zadowolenie i  akceptacje dla zarządu życząc wytrwałości w czynieniu dobra na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Kończąc złożyła życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wszystkim zebranym.

Na zakończenie wszyscy zebrani w imieniu swoich pociech podziękowali Pani Wójt za zainteresowanie ich sprawami.

 
 

Polecane Strony


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptaka



Punkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego


Portal Gminy Siemkowice