Dzisiaj jest Niedziela. 24 lutego 2019. Imieniny obchodzą Bogurad, Bogusz, Boguta, Bohusz, Lucjusz, Maciej, Piotr. Do końca roku zostało 311 dni.
Informacja dla odbiorców ziemniaków konsumpcyjnych
Autor: Administrator   
poniedziałek, 08 stycznia 2018

Na prośbę Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi, Oddział w Pajęcznie zamieszczamy poniżej informacje dla odbiorców ziemniaków konsumpcyjnych (stołówki, sklepy detaliczne, punkty zbiorowego żywienia, restauracje, bary).

INFORMACJA DLA ODBIORCÓW ZIEMNIAKÓW  KONSUMPCYJNYCH

(stołówki, sklepy detaliczne, punkty zbiorowego żywienia, restauracje, bary)

Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa[1] wyprodukowane w Polsce ziemniaki mogą być wprowadzane do obrotu, sprzedawane i przemieszczane w kraju tylko przez podmioty wpisane do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez wojewódzkiego inspektora właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę tego podmiotu oraz posiadać oznakowanie.

Podmiot wpisany do rejestru przedsiębiorców posiada indywidualny numer. Bulwy ziemniaków wprowadzane do obrotu powinny być oznakowane. Oznakowanie zawierające co najmniej numer wpisu do rejestru podmiotu, który je uprawiał, zamieszcza się na każdym opakowaniu jednostkowym ziemniaków.

Przykład oznakowania:

Łódzki Wojewódzki Inspektor
Ochrony Roślin i Nasiennictwa
Andrzej Kwiatkowski

[1] Ustawa z dnia 18 grudnia 2003 r. o ochronie roślin (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 2138) oraz Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie sposobów oznakowania bulw ziemniaków innych niż sadzeniaki (Dz.U. z 2016 r. poz. 631).

 
 

Polecane Strony


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego