Dzisiaj jest Czwartek. 7 lipca 2022. Imieniny obchodzą Antoni, Benedykt, Cyryl, Estera, Kira, Metody, Piotr, Pompejusz, Sędzisława, Wilibald. Do końca roku zostało 178 dni.
Trasy i szlaki

Szlak rowerowy ,, DWÓCH STARYCH LIP ,,

Wsiadając na rower w Pajęcznie w parku miejskim dalej ul. Wiśniową i 22 lipca, kierujemy się w stronę kompleksu sportowo rekreacyjnego. Dalej droga asfaltowa prowadzi nas do miejscowości Dylów ,,A,, W Dylowie pytamy mieszkańców jak dojechać leśnymi duktami do drogi powiatowej prowadzącej z Pajęczna do Siemkowic. Jedziemy ok 5 km. drogą asfaltową. Jesteśmy w Siemkowicach w centrum w Urzędzie Gminy znajduje się Biuro Informacji Turystycznej w którym możemy dowiedzieć się o atrakcjach turystycznych gminy . W samej miejscowości Siemkowice, można zwiedzić kościół pod wezwaniem św. Marcina, cmentarz parafialny, jadąc dalej ulicą 18 stycznia przy wyjeździe z wioski skręcamy ostro w lewo by dotrzeć i odpocząć w parku z dworem pod pomnikową 700 letnią LIPĄ SZEROKOLISTNĄ . Po krótkim odpoczynku ruszamy w stronę ,,Mokrego Lasu ,, tam wkraczając w teren leśny jedziemy ok. 4 km przepięknie utwardzoną drogą . Trasa typowo leśna bogata w niespodzianki przyrodnicze np. przy szlaku możemy podziwiać ogromną sosnę zapisaną w rejestrze pomników przyrody. Jadąc dalej możemy zwiedzić rezerwat leśny ,,MOKRY LAS,, z ciekawym drzewostanem w rezerwacie wytrawny obserwator odnajdzie też rośliny chronione prawem np. ,, Wawrzynek wilcze łyko ,, itp

......dojeżdżając do małego przysiółka nazwanego Pustkowie za zgodom leśniczego możemy odpocząć w przepięknej leśniczówce. / uwaga - przy wjeździe do lasu organizatorzy wycieczek rowerowych zgłaszają wjazd na tereny leśny leśniczemu / Dalej droga skręcająca ostro w lewo prowadzi do miejscowości Mokre w zagajniku brzozowym przy drodze możemy zobaczyć rozlewisko wodne nazywane przez mieszkańców BIAŁYM ŁUGIEM. Każdego roku w czerwcu pokrywa sie białymi liliami wodnymi, tam każdy może poczuć się jak bohater filmu ,,Noce i Dnie,, Pan Tolibowski. Jesteśmy w miejscowości Mokre jest to nieduża miejscowość na granicy naszej gminy dalej szlak rowerowy prowadzi przez pola łąki i zagajniki w stronę wsi Szczyty gmina Działoszyn , Wójtowizna , Sadowiec Niwa, Sadowiec Pieńki, Podgórze, Dylów Szlachecki aż do drogi prowadzącej z powrotem do Pajęczna.

Rowerzysto - CZY WIESZ - jadąc bezdrożami po naszym powiecie zwiedzisz okolice trzech gmin

g r a t u l u j e m y i zapraszamy


Szlak pieszy ,, ZNAK NIEBIESKI ,, szlak dla osób kochających kontakt z przyrodą

Szlak Rezerwatów Przyrody Załęczańskiego Parku Krajobrazowego Turysta który wysiądzie na stacji kolejowej Chorzew -Siemkowice może wędrując przez teren gminy Siemkowice skorzystać z usług Informacji Turystyczne, która znajduje się w Urzędzie Gminy Siemkowice .

Trasa szlaku pieszego..........

Trasa szlaku przebiega przez najpiękniejsze miejsca w naszej gminy i gmin ościennych. Koniecznie zobacz - pomnikowe drzewa w parku w Siemkowicach , idąc dalej rezerwat ,,Mokry Las ,, Opuszczając gminę Siemkowice wkraczasz na tereny Załęczańskiego Parku Krajobrazowego i prowadzi m.in. Przez rezerwat ,. Dąbrowa w Niżankowicach " , wieś Bobrowniki , Górę Zelce , rezerwat przyrody nieożywionej ,,Węże " wsie Węże i Draby oraz górę Draby z udostępniona do zwiedzania Jaskinią Ewy . Tu Szlak Rezerwatów Przyrody przekracza granicę województwa łódzkiego wiodąc dalej m.in. przez dwa kolejne rezerwaty przyrody ,,Szachownica " i ,, Bukowa Góra" po czym opuszcza obszar Załęczańskiego Parku Krajobrazowego i doprowadza do miejscowości Jaworzno.


Gmina Siemkowice wspólnie z Lokalna Grupa Działania "Kraina Wielkiego Łuku Warty" realizuje projekt współpracy pn. W-ARTA z 5 partnerskimi Lokalnymi Grupami Działania, mający na celu wykorzystanie potencjału Doliny Warty tj.

  • zagospodarowanie miejsc o znaczeniu turystycznym,

  • budowę oferty turystycznej dla społeczności lokalnej i potencjalnych turystów,

  • promocję walorów przyrodniczo-kulturowych obszaru,

Z planowanych 5 altan przez LGD na terenie gminy Siemkowice w miejscowości Zmyślona w pobliżu rzeki Warty posadowiono jedną altanę drewnianą w celu popularyzacji aktywnego wypoczynku na rowerach i kajakach. Miejsce to wraz z altaną wpisuje się w trasy turystyczne już istniejące, oraz planowane i proponowane nowe trasy przez gminy znajdujące się w pobliżu rzeki Warty.


Zapraszamy wszystkich do spacerów po naszym pięknym parku.

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Siemkowice z lotu ptaka


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów