Dzisiaj jest Wtorek. 21 listopada 2017. Imieniny obchodzą Albert, Alberta, Albertyna, Janusz, Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina, Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław. Do końca roku zostało 41 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii dotyczący wyznaczenia sto drugiego oraz sto trezeciego ogniska afrykańskiego pomoru świń

560 razy czytano artykul

piątek, 13 października 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o  wyznaczeniu sto drugiego ogniska ASF w Polsce, od dnia występowania w  Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.

Sto drugie ognisko ASF (siedemdziesiąte dziewiąte w tym roku),  stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 6 października br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 72 śwnie, położonym w  gminie Międzyrzec Podlaski, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).
W gospodarstwie, w którym wyznaczono ognisko ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Sto trzecie ognisko ASF (osiemdziesiąte w tym roku),  stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 9 października br. z  krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w  gospodarstwie, w którym utrzymywano 16 świń, położonym w gminie Międzyrzec Podlaski, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest w obszarze zagrożenia (obszar określony w  części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice