Dzisiaj jest Wtorek. 21 listopada 2017. Imieniny obchodzą Albert, Alberta, Albertyna, Janusz, Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina, Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław. Do końca roku zostało 41 dni.

Nowy numer konta bankowego UG Siemkowice

BS Warta O/Siemkowice - 69 9270 1029 0200 0794 2002 0190

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii o ognisku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń na Ukrainie oraz o wyznaczeniu obszaru zagrożonego na terytorium Polski

508 razy czytano artykul

piątek, 13 października 2017

Główny Lekarz Weterynarii informuje o  otrzymaniu w dniu 27 września 2017 r. powiadomienia z systemu ADNS o  stwierdzeniu kolejnego ogniska afrykańskiego pomoru świń na Ukrainie.

Choroba wystąpiła u świń w gospodarstwie w miejscowości Grąziowa w  rejonie starosamborskim obwodu lwowskiego. Mając na uwadze fakt wystąpienia ogniska choroby w bezpośrednim sąsiedztwie terytorium Polski (odległość około 4.5 km od granicy) podjęto środki mające na celu przeciwdziałanie jej przeniesieniu. Powiatowy Lekarz Weterynarii w  Ustrzykach Dolnych wydał rozporządzenie w sprawie zarządzenia środków związanych z zagrożeniem wystąpienia afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu bieszczadzkiego. W rozporządzeniu określony został obszar zagrożony obejmujący:

1)w gminie Czarna miejscowości: Bystre, Czarna Górna, Lipie, Michniowiec, Żłobek;

2)w gminie Lutowiska miejscowość: Lutowiska;

3)w gminie Ustrzyki Dolne: miejscowość Bandrów Narodowy.

Zgodnie z informacjami Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii
w Krośnie, z danych przekazanych przez Agencję Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa  wynika, iż w ww. obszarze znajdują się 4 gospodarstwa, w których łączna liczba świń wynosi 10.

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach

Portal Gminy Siemkowice